Samochody używane Śląsk.

Skup samochodów online!

Nabywając nowy wóz, czasem zastanawiamy się, ile będzie wart w momencie sprzedaży. Chcemy naturalnie stracić jak najmniej. Warto pamiętać, aby nie pozbywać się pojazdu w pierwszych latach eksploatacji, gdyż jego cena wtedy maleje najszybciej.


Reguła jest naturalnie taka, że każde auto traci na cenie moment po wyjeździe z salonu, z taką tylko rozbieżnością, że niektóre samochody tracą wolniej, a inne prędzej. Od jakich czynników to zależy? Cena w kolejnych latach eksploatacji zależy głównie od uznania, którym cieszy się marka i dany model. W Polsce doceniane są przede wszystkim wyroby niemieckie i japońskie i z punktu widzenia przyszłego sprzedającego, właśnie te marki warto kupić. Nadal niesłabnącą famą poważają się Volkswageny, Audi, BMW i Skody.

Liczmy się też z tym, że po trzech latach eksploatacji cena samochodu, pojazdu obniży się o ok. 40-60%. Decyduje o tym popularność modelu na rynku. Najszybciej opada wartość pojazdów luksusowych oraz takich, które uchodzą za awaryjne. Po drugie im auto tańsze, tym wolniej będzie traciło wartość i łatwiej będzie je odsprzedać. Notowania używanego samochodu zależą także od pojemności skokowej silnika i rodzaju paliwa. W współczesnych czasach, kiedy mnogość z nas stawia na oszczędna jazdę, mocne silniki odstraszają kosztami tankowania i serwisowania.

Mnogość z nas zwraca także uwagę na przebieg i rocznik, traktując je niekiedy jako wyznaczniki solidności. Zalecamy jednakże sprawdzić książkę serwisową, jeśli jest dodana do pojazdu. Jednakowo ważny jest sposób eksploatacji oraz to, czy osoba od której nabywamy jest pierwszym okazicielem. Zapytajmy także, czy pojazd był garażowany. Zadziwiające może być, że dodatkowe wyposażenie pojazdu w ogóle nie podnosi jego ceny. Złożone układy elektroniczne czy hydrauliczne stają się podatne na usterki i wymagają dodatkowych inwestycji. Skórzana tapicerka, szklany dach i klimatyzacja tylko nieznacznie podbijają wartość pojazdu używanego. Fachowcy zwracają także uwagę, iż notowania danego modelu na rynku wtórnym związane są także z częstotliwością ukazywania się następnych wersji. Też finalizowanie produkcji wpływa na spadek ceny starszych produktów. artukuly.com.pl

Skup aut - złomowanie Pojazdów - ŚLĄSK

KUPIMY KAZDY* SAMOCHÓD